Kişiye tohum gönderildi

  • +90 232 892 69 25 (394)
  • info@tumturkiyeeksin.com

Toprak Okulu

Toprak Okulu, çocuklarımızdan tecrübelilerimize kadar her yaştan ve her meslekten yurttaşımızda toprak bilincini ve bilgisini yeşertmeyi amaçlamaktadır.

Toprağın kadim bilgisini, modern bilimsel tekniklerle harmanlayarak sunduğumuz ufuk; her bir katılımcımıza, doğanın müthiş ahengini ve yaşamımızın bu ahengi korumaktan geçtiğini hatırlatacak, onları doğanın uyumlu bir parçası olmaya davet edecektir. Toprak analiziyle üretime ve doğaya destek oluyor, Çiftçilerimize sunduğumuz ve sunmaya devam ettiğimiz toprak analizi hizmetiyle üreticilerimiz hangi tarlasında toprağının neye ihtiyacı olduğunu öğreniyor. Doğayı tahrip eden değil tedavi eden bir üretimi, bilimsel verilerle ve teknolojik imkanlarla destekliyoruz.

Çocuklarımız, alanlarında uzman eğitmenlerimiz tarafından sunulacak bilgisel ve deneysel aktarımlarla yaşamımızın kökeni olan toprağı daha yakından tanıyarak, kendi seçtikleri tohumların günden güne filizlenip hayata gelişlerine tanık oluyorlar. Topraktan doğan yaşamı gözlemleyen çocuklarımız, kendi ürettikleri ürünlerle özgüven kazanarak, hayatlarını emek vererek geliştirmenin ve zenginleştirmenin keyfini tadıyorlar.

Düzenlediğimiz tarımsal üretim atölyeleri ile gençlerimiz; tarımsal üretimin bilgisini uygulayarak deneyimleyerek, kentimizdeki tarım sektöründe eğitimli iş gücü olarak istihdam edilebilecekler. 

Kentimizin vazgeçilmez değerlerinden Deneyimlilerimiz, Toprak Okulu’nda katılacakları tarım atölyelerinde, çocukluklarındaki toprak ve doğa bilincini yeniden hatırlayacak, günlük yaşamlarına renk katacak üretim tekniklerini deneyimleyecekler. Deneyimlilerimizi; evlerinde ve kentimizin her karış toprağında kadim tohumlarımızı filizlendirmeye, üreterek yaşamla iç içe olmaya davet ediyoruz.